fbpx
+48 694 781 066 biuro@2deski.pl
+48 694 781 066 biuro@2deski.pl

FAQ

Najwczęściej pojawiające się pytania

Jak przygotować się na wyjazd na narty

 

Czy w Grudniu w Alpach jest śnieg odpowiedni na wyjazd na narty do Włoch?

Start sezonu w Alpach jest różny dla konkretnych ośrodków. Dlatego warto śledzić aktualne warunki narciarskie w danych regionach. Zwykle jednak większość ośrodków startuje w połowie grudnia. Wtedy jest możliwy wyjazd na narty do Włoch.

 

Czy w marcu w Alpach jest śnieg?

Marzec to wymarzony miesiąc na narty we Włoszech.  Zwykle pokrywa śnieżna jest wtedy największa i dodatkowo wydłuża się dzień. Marzec to miesiąc dla miłośników słonecznego narciarstwa we Włoszech.

 

Jak długo trwa podróż na narty do Włoch?

Dokładny czas przejazdu jest zależny od miejsca z którego podróżujemy, oraz do którego się udajemy. Mniej więcej taka podróż od granic  Polski zajmuje około 11 godzin samochodem.

 

Czy dziecko na nartach musi posiadać kask?

Dziecko do 15 roku życia ma obowiązek jazdy w kasku.

 

Czy muszę zabierać kask na wyjazd?

Za granica nie ma obowiązku jazdy w kasku ale zalecamy zabranie kasku każdej osobie dla jej własnego bezpieczeństwa.

 

Czy podczas zajęć z dziećmi na nartach jest przerwa?

Dzieci podczas szkolenia narciarskiego zwykle mają od 40 min do 1 godziny przerwy w zależności od wieku. Przerwa odbywa się na stoku i rodzice nie muszą odbierać dzieci na czas przerwy.

 

Czy w czasie przerwy dziecko dostaje posiłek?

Dziecko od rodziców powinno dostać drobne pieniądze w walucie euro (max 10e), za które w czasie lunchu może kupić sobie coś do jedzenia i picia. Młodszym dzieciom pomagają instruktorzy.

 

Jak ubrać dziecko na narty?

Najlepszy ubiór dziecka podczas każdej aktywności sportowej to ubiór warstwowy. Tak aby w razie ocieplenia móc ściągnąć którąś z warstw. Dziecko powinno posiadać:

 • kask,
 • gogle,
 • okulary przeciwsłoneczne,
 • opaskę pod kask,
 • bieliznę termiczną oraz polar,
 • kurtkę zimową,
 • spodnie narciarskie,
 • skarpety narciarskie,
 • buty narciarskie,
 • rękawiczki,
 • narty i kije.

Dobrze aby kurtka narciarska była wyposażona w kieszeń na karnet, w przeciwnym razie należy zadbać o specjalne etui dla dziecka.

 

Czy dziecko stawiające kroki na nartach powinno mieć kije?

Na początku nauki narciarstwa dziecko nie potrzebuje kijów. Dzieci powinny posiadać kije od momentu kiedy już samodzielnie poruszają się na nartach i osiągnęły wiek 6 lat, choć bywają wyjątki. Wcześniej stosujemy różnego rodzaju przybory i pomoce dydaktyczne imitujące pracę kijka.

 

Jaka jest pogoda we włoskich Alpach?

Ośrodki narciarskie usytuowane są w górach, dlatego też pogoda jest zmienna i trzeba być na to przygotowanym. Niemniej jednak Alpy Włoskie odznaczają się największą ilością dni słonecznych spośród wszystkich krajów alpejskich.

 

Ile osób liczy grupa narciarska?

W szkole 2deski.pl grupy dla dzieci jeżdżących liczą maksymalnie 8 osób, aczkolwiek zwykle liczba ta nie przekracza 6 osób. W przypadku grup przedszkolnych liczebność grupy zależy od stopnia zaawansowania dzieci i kształtuje się na poziomie max 3 osób  przy grupie początkującej i max 6 osób przy grupie już jeżdżącej.

 

Jak daleko od wyciągów narciarskich oddalony jest hotel?

Nasze obiekty położone są zwykle w niedalekiej odległości od wyciągów narciarskich lub blisko przystanku skibusa.

 

Czy we Włoszech sklepy otwarte są w niedzielę?

W ośrodkach włoskich sklepy działają trochę inaczej niż w całym kraju przez wzgląd na wzmożony ruch turystyczny. Dlatego w niedzielę zwykle sklepy są otwarte. Trzeba jednak pamiętać że we Włoszech obowiązuje siesta która jest przestrzegana nawet w miejscowościach narciarskich i obowiązuje od zwykle między 12.30 – 15.30, w tym czasie sklepy są zamknięte.

 

W jakim języku mówi obsługa?

Będąc w obrębie miejscowości narciarskich większość spraw załatwimy w języku angielskim, choć przy niektórych sytuacjach język włoski może być niezbędny.

 

Od jakiego wieku dzieci mogą zacząć naukę na nartach?

Nie ma konkretnego wieku, który wyznacza gotowość dziecka do nauki na nartach. Jest to bardzo indywidualna kwestia każdego dziecka zależna od wielu czynników. Zalecamy przed przyjazdem w Alpy wykupić dziecku kilka godzin z instruktorem. Szkolenia z 2deski.pl rozpoczynamy od wieku 4 lat.

Jak dobrać narty dla dziecka?

Dobór właściwego sprzętu to podstawa nauki na nartach zarówno narty jak i buty powinny być odpowiednio dopasowane do wzrostu, wieku oraz stopnia zaawansowania dziecka. Warto w tym celu udać się do specjalistycznego sklepu i poprosić o poradę. Tylko właściwie dobrany sprzęt pozwoli na odpowiednią naukę dziecka na nartach i nie zrazi go do sportu w pierwszych dniach.

 

Czy w czasie podróży jestem ubezpieczony?

Wszyscy klienci 2deski.pl są objęci ubezpieczeniem zarówno podczas drogi na narty i z powrotem oraz podczas pobytu na miejscu. Na naszej stronie internetowej można przeczytać warunki ubezpieczenia oraz zapoznać się z możliwością rozszerzenia ubezpieczenia o wariant gold.

 

Czy mogę zrezygnować z wyjazdu?

Warunki rezerwacji opisane są w zakładce rezerwacja jaki w umowie zawieranej z klientem. Zachęcamy do wykupienia ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z imprezy.