fbpx
+48 694 781 066 biuro@2deski.pl
+48 694 781 066 biuro@2deski.pl

Val Di Sole – raj dla narciarstwa

Narty w Val Di Sole

Dolina Val di Sole to jeden z największych kompleksów narciarskich w zachodnim Trydencie-Górnej Adydze. Tu znajdziecie najwięcej słońca tej zimy, to mekka Polaków- narciarzy i snowboardzistów. Tworzą go trzy areny narciarskie.  Najnowsza Skiarea Dolomiti di Brenta (Folgarida-Marilleva, Madonna di Campiglio i Piniolo),  Skiarea Passo Tonale  oraz Skiarea Peio w Parku Stelvio. Razem tworzą prawdziwy raj dla narciarstwa alpejskiego i snowboardu. Wszystkie areny narciarskie w dolinie są zrzeszone w Skirama Dolomiti Adamello Brenta.
 Także oferta dla miłośników narciarstwa biegowego jest bardzo bogata. Czeka na nich 55 km tras w różnych ośrodkach narciarskich funkcjonujących w dolinie. Miłośnicy skialpinizmu odnajdą liczne szlaki do uprawiania tej dyscypliny. Amatorzy spacerów na rakietach śnieżnych  będą usatysfakcjonowani trasami w bocznych dolinach leżących na terytorium Parku Stelvio, takich jak Val di Pejo i Val di Rabbi. Sprawnie funkcjonujące połączenie bezpłatnym skibusem umożliwia przemieszczanie się między miasteczkami i ośrodkami.
Folgarida, Marilleva, Madonna di Campiglio, Piniolo

Ten wyjątkowy region narciarski oferuje szusowanie w słońcu po idealnie przygotowanych stokach o każdym stopniu trudności oraz możliwą do pokonania wyłącznie na nartach trasę łączącą Folgaridę i Marillevę z miejscowościami Madonna di Campiglio i Piniolo. Poprzez to połączenie powstała niepowtarzalna sieć tras o długości 150 km, które można odkrywać, nabywając zaledwie jeden karnet narciarski.

Ten nadzwyczajny region narciarski oferuje liczne obiekty noclegowe, z których wiele znajduje się bezpośrednio przy trasach narciarskich. Do legendarnych stoków Folgarida Marilleva można łatwo dotrzeć pociągiem Dolomiti Express, podziwiając malownicze widoki doliny Val di Sole — stacja końcowa kolei naziemnej znajduje się tuż przy stacji początkowej ośmiomiejscowej kolejki linowej, która w zaledwie 12 minut wspina się na wysokość 2040 m n.p.m.

Ten duży i zróżnicowany ośrodek polecamy dla zaawansowanych narciarzy, a także dla miłośników pokonywania dużych przestrzeni na nartach. Świetnie wypoczną tu też całe rodziny, gdyż każdy znajdzie tu coś dla siebie. Słońce nie jest tylko w nazwie doliny, ono naprawdę świeci tu często. Żeby się o tym przekonać warto wybrać jedną z naszych ofert wyjazdów na narty.