fbpx
+48 694 781 066 biuro@2deski.pl
+48 694 781 066 biuro@2deski.pl

Livigno – od pasterskiej wioski po wiodący ośrodek narciarski

Narty dla zaawansowanych i początkujących narciarzy tylko w Livigno

Livigno to jeden z najlepiej przygotowanych ośrodków narciarskich w Europie. Niegdyś była to pasterska wioska, do której, ze względu na wysokogórskie położenie, można było dotrzeć tylko przez kila miesięcy w roku. Dziś dzięki rozbudowanej infrastrukturze narciarskiej i drogowej jest jednym z najchętniej odwiedzanych przez narciarzy kompleksów narciarskich.

To włoskie miasteczko otaczają dwa masywy górskie: Mottolino i Carosello, przez całą zimę i część wiosny zawsze nasłonecznione i pokryte śniegiem. Ośrodek narciarski oferuje około 115 km tras zjazdowych, zarówno dla początkujących, jak i dla ambitniejszych narciarzy. Do dyspozycji narciarzy jest ponad 30 najnowocześniejszych wyciągów. Na stokach znajdują się bary, gdzie można odpocząć i podziwiać widoki. Również narciarze biegowi, a także zaawansowani snowboardziści znajdą coś dla siebie. Na tych pierwszych czeka kilkadziesiąt kilometrów tras biegowych wzdłuż doliny, w której położone jest miasteczko, na tych drugich profesjonalne snowparki i tory do boardercrossu. Dla tych, którzy chcieliby spróbować innych śnieżnych atrakcji polecane są wspinaczki lodowe, jazda skuterem śnieżnym oraz samochodem po lodzie. Po całodniowych śnieżnych szaleństwach można miło spędzić czas w restauracjach i pubach lub bawić się w dyskotekach do białego rana. Warto wspomnieć, że znajduje się tu strefa wolnocłowa i niezliczona ilość sklepów. Niedaleko kurortu znajdują się również baseny termalne.

Livigno to gwarancja śniegu od listopada do maja, nowoczesne wyciągi i kolejki, duża ilość i różnorodność tras, dobra zabawa do białego rana w licznych restauracjach i barach. Najlepiej jednak przekonać się o tym samemu wyjeżdżając z nami w to miejsce!

Mogą zainteresować Cię również:

Aprica Włochy, ,
Aprica – przystępne ceny i gwarancja śniegu
16 lipca, 20210
, ,
Val Di Sole – raj dla narciarstwa
10 września, 20200
, ,
Folgaria – miejsce na narty dla całej rodziny
8 czerwca, 20200

Oferta wyjazdów na narty:


Dlaczego warto nas wybrać?

  • Konkurencyjne ceny
  • Skipass zawsze w cenie wyjazdu
  • Ubezpieczenie w cenie wyjazdu
  • Szkolenia dla dzieci oraz dorosłych